طراحی سایت

قالب وبلاگ

باشگاه مشتریان

طراحی سایت


باشگاه مشتریان
باشگاه مشتریان
نوشته شده در تاريخ یکشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۰ توسط باشگاه مشتریان

مقدمه

نظر به مشكلات موجود در سيستم فروش قبلي (Online1)، شركت قطارهاي مسافري رجاء با استفاده از توانمندي مهندسان و متخصصان داخل کشور از سال 88 شروع به طراحي و برنامه‌نويسي سيستم فروش جديد (Online2) كرد. برنامه Online2 در دو بخش نمايندگي هاي فروش و فروش اينترنتي طراحي و پياده سازي شده و در آينده نزديك از طريق كيوسك‌هاي فروش (مانند دستگاه‌هاي ATM) نيز عمل خريد بليت امكان‌پذير خواهد شد. مسافراني كه قصد تهيه بليت دارند با مراجعه به نمايندگي هاي فروش بليت و يا از طريق اينترنت اقدام به خريد بليت مي‌نمايند. هم‌اكنون فروش بليت قطار در بالغ بر 800 نمايندگي فروش در سطح كشور انجام مي‌شود. همچنين مسافراني كه قصد خريد بليت به صورت اينترنتي دارند، با ثبت نام قبلي و ورود به سايت فروش بليت اينترنتي رجاء به نشاني: http://ticket2.raja.ir مي‌توانند بليت خود را تهيه كنند. بعد از طي مراحل خريد بليت و پرداخت قيمت آن از طريق كارت‌هاي عضو شبكه شتاب، از طريق بانك‌هاي سامان، پارسيان و ملت و دريافت شماره سريال خريد،  شماره سالن و شماره کوپه قطار مورد نظر و تاريخ حركت ارائه اين 4 شماره به همراه كارت شناسايي معتبر در يكي از نمايندگي‌هاي فروش بليت، مي‌توانند برگه فيزيكي بليت را دريافت نمايند. خدمات ارائه شده در سايت فروش بليت اينترنتي شركت رجاء به قرار زير مي‌باشد:

الف) خريد بليت

ب) گزارش خريدهاي گذشته

ج)  جستجوي بليتهاي خريداري شده

در قسمت خريد بليت، مسافران مي‌توانند با انتخاب مبداء، مقصد، تاريخ‌هاي حركت (رفت و يا رفت وبرگشت)، تعداد مسافران (حداكثر 4 يا 6 نفر متناسب با ظرفيت كوپه‌ها)،جنسيت (مرد، زن و عادي)، تعداد بزرگسال، تعداد خردسال (بين 2 تا 12 سال) و تعداد طفل (زير2 سال) و تعدادجانباز و شاهداقدام به خريد كنند. همچنين آيتمي براي دربست كردن كوپه در نظرگرفته شده است.درصورتيكه تعداد كمتر از تعداد صندلي كوپه(4يا6) باشد گزينه دربست كوپه را در همان صفحه اول انتخاب نموده و تعداد واقعي افراد را در قسمت تعداد مسافرين وارد نمائيد همچنين براي استفاده از سهميه خانواده شهدا و جانبازان، تعداد افراد مشمول را در كادر مقابل اين گزينه ها وارد نمائيد. استردادبليت اينترنتي قبل و بعد از چاپ بليت فقط درمراكز فروش ميسر مي باشد.
از مزاياي سيستم جديد مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

- امكان اتصال تعداد نامحدود فروشنده بطور همزمان به سيستم

- امكان انتخاب غذاي اخـتياري در قطار در هنگام خـريد بليت از دفاتر فروش

- رفع مشكلات اينترنتي فروش بليت

- امكان اطلاع‌‌رساني به موقع به مسافران در خصوص موجودي بليت

- امكان گرفتن موجودي بليت و قيمت‌ها از طريق پيامك و اينترنت به صورت آنلاين

- امكان ايجاد تنوع غذايي در هنگام خريد بليت

- امكان ايجاد روش‌هاي جديد فروش بليت مثل فروش بليت از طريق كيوسك هاي خود پرداز

- امكان دريافت گزارشات كنترلي از سيستم فروش جهت نظارت بر نحوه فروش بليت در آژانس‌ها

- افزايش سرعت فروش بليت در سيستم جديد نسبت به سيستم قبلي

- عدم قطعي سيستم در طول روز

- امکان استفاده از دستگاه کارت خوان در مراکز فروش بليت قطار   

 

خريد اينترنتي بليت

1 - براي خريد اينترنتي بليت قطار، عضويت در سامانه خريد بليت ضروري است.

براي ورود به اين سامانه مي‌توانيد آدرس اينترنتيhttp://Ticket2.raja.ir  را در مرورگرتان درج نماييد.

 

 

2-  پس از ثبت نام، درصورت صحيح بودن پست الكترونيك، لينك فعال سازي براي كاربرارسال مي گردد كه درپوشه inbox ياspam واردمي گردد باكليك روي لينك مذكوركاربرفعال گشته و پس از آن باواردكردن نام كاربري و كلمه عبور به سيستم اينترنتي وارد مي شود.

 

 

1-   در اين صفحه قطارهايي كه مشخصات بليت درخواستي كاربر را پوشش مي‌دهند ليست مي‌شود كه كاربر قادر است قطار مورد نظر خود را انتخاب نموده و بر روي دكمه تاييد كليك نمايد.

 


4- در صفحه‌اي كه ظاهر مي‌شود كاربر مشخصات مسافرين را وارد نموده و در صورت ارائه غذا در آن قطار، تعداد غذاي درخواستي خود را نيز وارد نموده و بانك مورد نظر جهت خريد را انتخاب مي‌نمايد.

 

5- در اين مرحله كاربر به صفحه بانكي كه خريد از آن را انتخاب نموده بود وارد شده كه بايد مشخصات كارت بانكي خود را وارد نمايد.

 

6- در پايان و در صورت موفـقيت آميز بودن عمليات خريد، مشخصات بليت‌هاي خريداري شده به كاربر نمايش داده مي‌شود.ضمناً اين مشخصات به گزارش خريدهاي گذشته ارسال مي گردد.

 

يادآوري‌هاي مهم بليت اينترنتي
· هر فرد روزانه مي‌تواند تا سقف 3650000 ريال بليت خريداري كند.
· در صورت بروز اشكال در فرآيند خريد بايد قبل از اقدام مجدد، گزارش خريد بررسي شود.
·  جانبازان و خانواده معظم شهدا حتماً براي خريد بايد تعداد افراد مشمول را در كادر مقابل گزينه جانباز يا شاهد وارد نمايند.

-  براي دربست كردن كوپه درصورتيكه تعدادمسافرين كمتراز تعدادصندليهاي كوپه باشد، درقسمت تعداد(بزرگسال، خردسال، جانباز ياشاهد) وارد شده سپس گزينه دربست كوپه نيز بايد انتخاب شود. 
· اطلاعات مربوط به بليت خريداري شده به گزارش خريدهاي گذشته شما ارسال مي شود. بنابراين پس از خريد بليت، حتماً آن را بررسي كنيد.
· چنانچه هنگام خريد مشكلي ايجاد شد، ابتدا از آخرين خريدها و موجودي حساب گزارشي تهيه كنيد و در صورت مغايرت، با شماره تلفن 139 (واحد اطلاع رساني و ارتباط با مشتري ) تماس بگيريد.
· در حال حاضر فروش اينترنتي بليت فقط براي قطارهاي داخل كشور فراهم شده است و تهيه‌ي بليت قطارهاي بين‌المللي و بليت حمل خودرو از اين طريق ممكن نيست.
· اين سيستم امكان فروش گروهي را ندارد. به همين دليل متقاضيان بليت گروهي بايد به نمايندگي‌هاي فروش مراجعه كنند.

· در صورت مفقود شدن نسخه فيزيكي بليت در ساعات اداري به باجه خدمات مسافران ايستگاه راه‌آهن مراجعه كنيد.
· خريد بليت از طريق كارت‌هاي عضو شتاب كه قابليت پرداخت اينترنتي ( داشتن كد CVV2) را دارند ممكن مي‌باشد، ولي به دليل عدم امكان برگشت پول در شبكه شتاب در صورت بروز خطا  بازگرداندن وجه به حساب مشتري امكان پذير نبوده و لازم است طي تماس با تلفن 139 ( مركز اطلاع رساني شركت رجاء ) نسبت به برگشت وجه مربوطه اقدام لازم صور گيرد.
. قطارهاي اتوبوسي دربست كوپه ندارند.
. استفاده از مرورگر internet explorer نسخه 7به بالا
. تعويض و تغيير اطلاعات پس از تكميل فرايند خريد امكانپذير نبوده و در صورت انصراف، بليت بايد استرداد شود.
. در صورت تمايل به رزرو صندلي براي اطفال، مي بايست از گزينه خردسال استفاد نمائيد.
. فقط تا 24ساعت قبل از حركت، رزرو بليت با امكان خريد غذا صورت مي پذيرد.

·  در صورت عدم انتخاب صحيح جنسيت، از چاپ بليت و سوار شدن مسافر به قطار جلوگيري مي‌شود.
قطارهاي اتوبوسي دربست كوپه ندارند.
درخريداينترنتي اسامي مسافرين حتماً مي بايست به فارسي تايپ شود.
بليت بايد به نام بوده و بادارندگان بليت غيرهمنام مانندمسافرين بدون بليت رفتارمي شود.
تغيير و تعويض اطلاعات پس از تكميل فرآبندخريد در اين سيستم وجودندارد و درصورت انصراف مي بايست بليت استرداد شود.
باتوجه به اينكه نام فعال سازي به پست الكترونيك كاربران ارسال مي گردد كاربرحتما مي بايست ايميل واقعي را در فرم ثبت نام درج نمايد.

استرداد بليت اينترنتي

بليت اينترنتي غيرقابل ابطال و فقط درمراكزفروش و باارائه كارت معتبرشناسايي قابل استرداد مي باشد.


برچسب‌ها: خرید اینترنتی, بلیط قطارهای, مسافربری, رجا
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک